ČESKY | ENGLISH
RSS

BlogBlog

Každé ráno mě budí táta s otravnou masáží, abych vstával. Nejdříve chodím na záchod, kde si čtu asi 10 minut noviny. Potom se jdu umýt. Ve vaně mám lázeň, to znamená, že si pouštím horkou vodu. Po mytí se oblíknu a nasnídám se. Ke snídani mám často čaj a míchaná vejce,...
celý článek...

KonzumKonzum

Film "O sexu" v prodeji
 

Kdo jsmeKdo jsme

První platforma v ČR pro podporu a prezentaci umělecké a publicistické tvorby lidí s mentálním hendikepem

Občanské  sdružení Inventura vzniklo v listopadu 2005 s cílem pozměňovat představy veřejnosti o životech lidí s mentálním hendikepem a integrovat tyto lidi do společnosti skrze podporu a zviditelňování jejich umělecké činnosti. Podporujeme umělecké aktivity lidí s mentálním a kombinovaným hendikepem, organizujeme pro ně tvůrčí dílny v Praze i v dalších regionech, spolupracujeme s organizacemi i jednotlivci v zahraničí a představujeme zajímavé tvůrčí projekty české veřejnosti během významných kulturních akcí s mezinárodní účastí. 
Od roku 2014 pracujeme s novou cílovou skupinou - akčními seniory - v audiovizuální dílně na tom, aby lidé vyššího věku byli častěji vidět a slyšet ve veřejném prostoru nad rámec stereotypizujících reprezentací.


AktualityAktuality

Premiéra nového představení Divadla Inventura: Tohle...

Divadlo Inventura nastudovalo pod vedením režiséra Aleše Čermáka nové představení "Tohle všechno patří tobě". Jeho premiéra se uskuteční 31. srpna 2015 od 19.30 ve Studiu Alta.
celý článek...


Projekt Jamming v Severočeské galerii výtvarného umění...

Během projektu Jamming ve Výtvarné dílně Inventura zasahovali čtyři výtvarníci, každý s jiným pozadím, vzájemně do svých obrazů nebo je společně vytvářeli. Přitom ignorovali hranice mezi „profesionálním“, „amatérským“ a „outsider“ uměním. Projektu se...
celý článek...


Prezentace projektu "Jamming" v Ukradené galerii

Výtvarná dílna Inventura vás zve na prezentaci projektu "Jamming" v Ukradené galerii, čtvrtek 23. října, 21:00, Škroupovo nám., Praha 3. „Jam session“ je podle Wikipedie „hudební činnost, kdy muzikanti hrají (tj. „jamují“) pomocí improvizace, bez náležité...
celý článek...


Seniorský filmový tým z Inventury se představí na Fresh...

Ve středu 1. října 2014 se nový akční inventurní tým filmových dokumentaristů a dokumentaristek představí na pražském Fresh Senior Festivalu a zajistí v rámci akce část programu.
celý článek...


Naše nové i staronové projekty jsou v plném proudu

Nabiti energií z dlouhých letních dnů rozvíjíme řadu projektů, na jejichž první výsledky se můžete těšit už začátkem podzimu.
celý článek...


GalerieGalerie


Prodáváme trička Dobýváme veřejný prostor (pánská i dámská) za 300,- Kč.


NašiNaši

partneřipartneři

Portál je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky