ČESKY | ENGLISH
RSS

BlogBlog

Aleš KoudelaAleš Koudela
Jmenuji se Aleš Koudela. Moje zájmy jsou Harry Potter a vesmír. Taky mám svého kamaráda Michala Koska. Michala bych rád hladil. Někdy se mu to líbí a někdy ne, většinou se to Michalovi nelíbí. Nerad ho opouštím a tak ho kvůli tomu objímám, držím a nechci pustit. Mám Michala Koska rád. Michalovi...
celý článek...

KonzumKonzum

Film "O sexu" v prodeji
 

Kdo jsmeKdo jsme

První platforma v ČR pro podporu a prezentaci umělecké a publicistické tvorby lidí s mentálním hendikepem

Občanské  sdružení Inventura vzniklo v listopadu 2005 s cílem pozměňovat představy veřejnosti o životech lidí s mentálním hendikepem a integrovat tyto lidi do společnosti skrze podporu a zviditelňování jejich umělecké činnosti. Podporujeme umělecké aktivity lidí s mentálním a kombinovaným hendikepem, organizujeme pro ně tvůrčí dílny v Praze i v dalších regionech, spolupracujeme s organizacemi i jednotlivci v zahraničí a představujeme zajímavé tvůrčí projekty české veřejnosti během významných kulturních akcí s mezinárodní účastí. 
Od roku 2014 pracujeme s novou cílovou skupinou - akčními seniory - v audiovizuální dílně na tom, aby lidé vyššího věku byli častěji vidět a slyšet ve veřejném prostoru nad rámec stereotypizujících reprezentací.


AktualityAktuality

Promítáme filmovou novinku v rámci Týdne pro inkluzi

7. listopadu premiérově promítáme film Deníky na cestách na komponovaném inventurním večeru během Týdne pro inkluzi.
celý článek...


Říjnové výstavy výtvarné tvorby z inventurní dílny

Hned dvě výstavy představí v říjnu výtvarnou tvorbu z ateliéru o.s. Inventura pod vedením Otta Kouwena - výstava Kraj v baru Bílá vrána spřáteleného sdružení Pohoda a společná výstava Inventury, ateliéru HPCA z Mnichova, polské Galerie Tak a Ateliéru...
celý článek...


Dokumentární pondělí s Inventurou

Během Večera s Inventurou promítneme v pondělí 29.7. od 20.30 hodin v pražském kině Světozor (malý sál) dva poslední dokumenty z inventurní dílny - Klovací pořádek a Motyky a Skype. Jste srdečně zváni!
celý článek...


Začátek roku 2013 v Inventuře: filmové festivaly, nový...

S novým rokem jsou tu i pro nás, Inventuráky a Inventuračky, nové aktivity. Těšíme se na nová divadelní představení i filmy a samozřejmě na další brutální výtvarná díla a neotřelé rozhlasové pořady. I čtenáři si snad letos přijdou na své!
celý článek...


Navštivte sedmý ročník Normálního festivalu

7. - 11. listopadu 2012 ve Studiu Alta, kině Aero, Prager Kabarettu Divus, Divadle Alfred ve Dvoře a Českém centru Praha.
celý článek...


GalerieGalerie


Prodáváme trička Dobýváme veřejný prostor (pánská i dámská) za 300,- Kč.


NašiNaši

partneřipartneři

Portál je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky