ČESKY | ENGLISH
RSS

BlogBlog

Patrik HorvátPatrik Horvát
Sem jak suchá větev v průvanu a ne zalejvaná kytka v tvém srdci strom bez kořenů i luční tráva bez pigmentu a jablko bez jádra, pomeranč bez slupky i jadýrek tak to sem ...
celý článek...

KonzumKonzum

Film "O sexu" v prodeji
 

Kdo jsmeKdo jsme

První platforma v ČR pro podporu a prezentaci umělecké a publicistické tvorby lidí s mentálním hendikepem

Občanské  sdružení Inventura vzniklo v listopadu 2005 s cílem pozměňovat představy veřejnosti o životech lidí s mentálním hendikepem a integrovat tyto lidi do společnosti skrze podporu a zviditelňování jejich umělecké činnosti. Podporujeme umělecké aktivity lidí s mentálním a kombinovaným hendikepem, organizujeme pro ně tvůrčí dílny v Praze i v dalších regionech, spolupracujeme s organizacemi i jednotlivci v zahraničí a představujeme zajímavé tvůrčí projekty české veřejnosti během významných kulturních akcí s mezinárodní účastí. 
Od roku 2014 pracujeme s novou cílovou skupinou - akčními seniory - v audiovizuální dílně na tom, aby lidé vyššího věku byli častěji vidět a slyšet ve veřejném prostoru nad rámec stereotypizujících reprezentací.


AktualityAktuality

I na jaře jsme poctivě dobývali a dobýváme veřejný...

Pomalu přechází jarní únava a tak se ozýváme s jarním updatem našich aktivit. Poté, co jsme přečkali zimní smršť, ve které padali „Pozemšťané“ po celé republice (DĚKUJEME!) se opět stáváme součástí vesmíru a pilně dobýváme.
celý článek...


Kopejte za Divadlo Inventura!

Ve čtvrtek 7.4. se od 19:00 v Divadle Kampa (Nosticova 2a) uskuteční první ze série benefičních představení na podporu Divadla Inventura. Přijďte se podívat na filmovo-slamovací souboj mezi inventurními divadelníky a Bohdanem Bláhovcem.
celý článek...


Hlasovali jste na Jednom světě pro Pozemšťany? Děkujeme!

Během festivalu Jeden svět se promítal i film "Pozemšťané, koho budete volit?", který vznikl v inventurní dokumentární dílně. Také díky vašim hlasům se snímek umístil na druhém místě v diváckém hlasování.
celý článek...


Dobýváme veřejný prostor v českém a americkém centru

Zveme vás na dvě, v těsném závěsu za sebou jdoucí, projekce a představení divadla Inventura. Během první projekce 25.1. budete mít možnost vidět premiéru nového krátkého filmu Globální obleva. Projekce v Americkém centru budou specifické tím, že všechny...
celý článek...


Ve středu 15.12. se potkáte s Pozemšťany na ČT2

Česká televize zařadila na 20:00 vysílání inventurního filmu! Verze sestříhaná speciálně pro televizní vysílání se tak poprvé objeví na českých obrazovkách.
celý článek...


GalerieGalerie


Prodáváme trička Dobýváme veřejný prostor (pánská i dámská) za 300,- Kč.


NašiNaši

partneřipartneři

Portál je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky