ČESKY | ENGLISH
RSS

BlogBlog

Lucie MudrončekováLucie Mudrončeková
Mám zkušenost, že mě mladší generace pouští sednout v tramvaji a metru a v autobuse. Když člověk vidí, že nastupuji do autobusu,  tak mě pustí sednout. Někteří lidi koukají na hendikepované osoby s mentálním hendikepem a ten člověk neví, kam se má koukat. Jestli nahoru nebo dolů. Jakoby...
celý článek...

KonzumKonzum

Film "O sexu" v prodeji
 

Kdo jsmeKdo jsme

První platforma v ČR pro podporu a prezentaci umělecké a publicistické tvorby lidí s mentálním hendikepem

Občanské  sdružení Inventura vzniklo v listopadu 2005 s cílem pozměňovat představy veřejnosti o životech lidí s mentálním hendikepem a integrovat tyto lidi do společnosti skrze podporu a zviditelňování jejich umělecké činnosti. Podporujeme umělecké aktivity lidí s mentálním a kombinovaným hendikepem, organizujeme pro ně tvůrčí dílny v Praze i v dalších regionech, spolupracujeme s organizacemi i jednotlivci v zahraničí a představujeme zajímavé tvůrčí projekty české veřejnosti během významných kulturních akcí s mezinárodní účastí. 
Od roku 2014 pracujeme s novou cílovou skupinou - akčními seniory - v audiovizuální dílně na tom, aby lidé vyššího věku byli častěji vidět a slyšet ve veřejném prostoru nad rámec stereotypizujících reprezentací.


AktualityAktuality

Normální festival 2010 v ozvěnách a ohlasech

Praha, Bukurešť, Plzeň. Tři krásná města, která mají za sebou Normální festival 2010. A jedeme dál. V pátek 10. prosince dorazí Normální festival do Ostravy a v úterý 14. prosince se na výběr z festivalového programu mohou těšit diváci a divačky v Košicích.
celý článek...


Dobýváme veřejný prostor s bruntálskou Polárkou

V pondělí 6. prosince jede inventurní výprava na předvánoční návštěvu spřátelené sociálně-terapeutické dílny Polárka v Bruntálu.
celý článek...


Zpráva o dobytí Jihlavy

Inventurní výprava na Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě byla úspěšnější než jsme čekali. Domů jsme se vraceli nabití emocemi, a to jsme ještě ani netušili, že film Pozemšťané, koho budete volit?, získá cenu diváků. V pondělí po festivalu...
celý článek...


Inventura v Jihlavě

Tak je to tady! Dne 29. října odjíždí část týmu Inventury v počtu osmi lidí na Mezinárodní festival dokumentárních filmů do Jihlavy, aby zde uvedla čtyřicetiminutový dokument Pozemšťané, koho budete volit?
celý článek...


Normální festival už teď ve vašich oblíbených kavárnách

Naše nedělní akce v Experimentálním prostoru Roxy/NoD se ne náhodou koná přesně měsíc před startem hlavní části Normálního festivalu. Protože ale letos dobýváme veřejný prostor, je pro nás festivalem celý rok. A tak už teď ve svých oblíbených kavárnách...
celý článek...


GalerieGalerie


Prodáváme trička Dobýváme veřejný prostor (pánská i dámská) za 300,- Kč.


NašiNaši

partneřipartneři

Portál je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky