ČESKY | ENGLISH
RSS

BlogBlog

Gregor KernGregor Kern
Ahoj Otto a všichni v Inventuře, bylo fajn vidět většinu z vás ve filmu (ve filmu Pozemšťané, koho budete volit? - pozn. red.). Poté, co jsem ho zhlédl, vím jedno: Nebudu volit českou komunistickou stranu;) Osobně bych se byl rád dozvěděl víc o jednotlivých stranách, jejich lídrech a jejich stanoviscích....
celý článek...

KonzumKonzum

Film "O sexu" v prodeji
 

Kdo jsmeKdo jsme

První platforma v ČR pro podporu a prezentaci umělecké a publicistické tvorby lidí s mentálním hendikepem

Občanské  sdružení Inventura vzniklo v listopadu 2005 s cílem pozměňovat představy veřejnosti o životech lidí s mentálním hendikepem a integrovat tyto lidi do společnosti skrze podporu a zviditelňování jejich umělecké činnosti. Podporujeme umělecké aktivity lidí s mentálním a kombinovaným hendikepem, organizujeme pro ně tvůrčí dílny v Praze i v dalších regionech, spolupracujeme s organizacemi i jednotlivci v zahraničí a představujeme zajímavé tvůrčí projekty české veřejnosti během významných kulturních akcí s mezinárodní účastí. 
Od roku 2014 pracujeme s novou cílovou skupinou - akčními seniory - v audiovizuální dílně na tom, aby lidé vyššího věku byli častěji vidět a slyšet ve veřejném prostoru nad rámec stereotypizujících reprezentací.


AktualityAktuality

Inventura na Anifilmu

Nenechte si v Třeboni ujít výběr toho nejlepšího z animované tvorby o.s. Inventura. Mezinárodní festival animovaného filmu promítne pásmo inventurních animací v pátek 30. 4. 2010 od 18:00 v Zámeckém sále. Anifilm probíhá v Třeboni od 28. dubna do 2. května.
celý článek...


Dobýváme s vámi střední Čechy

Už pár týdnů nacházíte v sekci Videa předvolební Dokumentality z Prahy a okolí. Brzy se na tomhle webu objeví i publicistické výstupy z praktické školy a stacionáře v Chotěšicích, kde během pětidenního intenzivního workshopu propojujeme světy mladých...
celý článek...


Kavárna Potrvá podruhé: Vernisáž výstavy Marťani

Ve čtvrtek 4. března 2010 od 20:00 se celý inventurní tým a jeho zahraniční partneři sejdou v kavárně Potrvá, kde proběhne vernisáž výstavy Marťani a představení plánovaných i realizovaných aktivit o.s. Inventura.
celý článek...


Tvoříme už čtyři dny v týdnu

Tvůrčí dílny v Inventuře se rozrostly o oblast fotografie, výtvarného umění a literární tvorby. Úterní výtvarná dílna nabízí pestrý program: účastníci a účastníce zkouší různé techniky, zabývají se formálními stránkami malířského umění a samozřejmě taky...
celý článek...


Dejte o sobě vědět v Moravskoslezském kraji

Inventura pořádá v březnu 2010 kurz Dejte o sobě vědět pro poskytovatele sociálních služeb v Moravskoslezském kraji. Hlavním cílem kurzu je naučit se lépe rozumět médiím a dokázat je správně oslovit a využívat pro veřejnou komunikaci.
celý článek...


GalerieGalerie


Prodáváme trička Dobýváme veřejný prostor (pánská i dámská) za 300,- Kč.


NašiNaši

partneřipartneři

Portál je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky