ČESKY | ENGLISH
RSS

BlogBlog

Patrik HorvátPatrik Horvát
Tulipánku voňavýjseš jak poupátko nerozkvetlýco tě zalejvám semínkem živočišnými budu ho muset hektolitry nalejt do tebeabys trochu přibrala na vázejejeje poupátko tulipánu voňavýtak mám tě rádi když nejsem s tebousny mám teď naprd bez tebetak se spoléhám na tvou mlčenlivosthuhuhu jé ty mý voňavý poupě...
celý článek...

KonzumKonzum

Film "O sexu" v prodeji




 

Kdo jsmeKdo jsme

První platforma v ČR pro podporu a prezentaci umělecké a publicistické tvorby lidí s mentálním hendikepem

Občanské  sdružení Inventura vzniklo v listopadu 2005 s cílem pozměňovat představy veřejnosti o životech lidí s mentálním hendikepem a integrovat tyto lidi do společnosti skrze podporu a zviditelňování jejich umělecké činnosti. Podporujeme umělecké aktivity lidí s mentálním a kombinovaným hendikepem, organizujeme pro ně tvůrčí dílny v Praze i v dalších regionech, spolupracujeme s organizacemi i jednotlivci v zahraničí a představujeme zajímavé tvůrčí projekty české veřejnosti během významných kulturních akcí s mezinárodní účastí. 
Od roku 2014 pracujeme s novou cílovou skupinou - akčními seniory - v audiovizuální dílně na tom, aby lidé vyššího věku byli častěji vidět a slyšet ve veřejném prostoru nad rámec stereotypizujících reprezentací.


AktualityAktuality

Seniorky z inventurní dílny v Galerii AMU

Tolik emocí Galerie AMU dlouho nezažila. Ostřílené filmařky z dokumentární filmové dílny Inventura totiž předvedly absolventům FAMU, jak se dělá film!
celý článek...


Tohle všechno patří tobě ve Studiu Alta

Divadlo Inventura pod režijním vedením Aleše Čermáka opět vystoupí ve Studiu Alta se svým neustále se vyvíjejícím a obměňujícím představením Tohle všechno patří tobě. Tentokrát i s diskusí po představení!
celý článek...


Prodejní výstava obrazů

Výtvarná dílna Inventura pořádá v spolupráci s Ateliérem radostné tvorby (A.R.T.) ve svých prostorech prodejní výstavu obrazů účastníků obou dílen. Koupí obrazu podporujete nejen tyto dva projekty, které poskytuj zázemí výtvarníkům s mentálním hendikepem...
celý článek...


Výstava „Pět let Výtvarné dílny Inventura“

Výtvarná dílna Inventura existuje letos pět let. Slavíme to výstavou v galerii Oko uragánu, kde nejen představujeme to nejlepší z předchozích roků, ale i čerstvá díla z projektu „Jamming“, experimentálního projektu, ve kterém účastnice Výtvarné dílny,...
celý článek...


Novinky z filmové dílny: Nový dokument a série portrétů...

Dokončili jsme dokumentární film "Nemusíš s láskou, stačí s citem" a první medailony inspirativních lidí s mentálním hendikepem.
celý článek...


GalerieGalerie


Prodáváme trička Dobýváme veřejný prostor (pánská i dámská) za 300,- Kč.






NašiNaši

partneřipartneři

Portál je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky