ČESKY | ENGLISH
RSS

BlogBlog

Šárka HojakováŠárka Hojaková
Pro mě je to docela těžké téma, které se týká všech lidí na světě. Moje rodina je a byla docela obyčejná. Mým problémem a hlavně pro okolí se stalo mé postižení. Narodila jsem se s vadou mozku, se kterou se dá žít, ale zařazování do společnosti bylo velice pomalé, protože to na vzhledu není nijak...
celý článek...

KonzumKonzum

Film "O sexu" v prodeji
 

Kdo jsmeKdo jsme

První platforma v ČR pro podporu a prezentaci umělecké a publicistické tvorby lidí s mentálním hendikepem

Občanské  sdružení Inventura vzniklo v listopadu 2005 s cílem pozměňovat představy veřejnosti o životech lidí s mentálním hendikepem a integrovat tyto lidi do společnosti skrze podporu a zviditelňování jejich umělecké činnosti. Podporujeme umělecké aktivity lidí s mentálním a kombinovaným hendikepem, organizujeme pro ně tvůrčí dílny v Praze i v dalších regionech, spolupracujeme s organizacemi i jednotlivci v zahraničí a představujeme zajímavé tvůrčí projekty české veřejnosti během významných kulturních akcí s mezinárodní účastí. 
Od roku 2014 pracujeme s novou cílovou skupinou - akčními seniory - v audiovizuální dílně na tom, aby lidé vyššího věku byli častěji vidět a slyšet ve veřejném prostoru nad rámec stereotypizujících reprezentací.


AktualityAktuality

Rodí se nový dokumentární film z inventurní dílny

Filmová dílna pod vedením Iva Bystřičana a Kateřiny Bubeníčkové připravuje nový politický dokument.
celý článek...


Radio Inventura vytvořilo a odvysílá svůj první ucelený...

Malý krok pro člověka, velký skok pro Rádio Inventura! 9.5. 2012 ve 20:00 odvysílá Český rozhlas Radio Wave první pořad vytvořený autorským týmem Rádia Inventura.
celý článek...


Bruselský sukces a nová premiéra Divadla Inventura

Představením Kabaret na konci světa dobyli naši divadelníci a divadelnice Brusel. 15. a 16. dubna 2012 plánují dobýt i nejtemnější zákoutí vaší duše premiérou představení Požíračka mrtvol a jiné příšernosti!
celý článek...


Good Pitch Europe 2012

Přátelé, kamarádi, jestli točíte nebo víte o někom, kdo má roztočeno, informujte ho o akci Good Pitch Europe 2012! Za Inventuru se loni akce zúčastnila kolegyně Ilona Labuťová jako poradkyně v oblasti kinematografie na téma sex(uality) a dosud je nadšená!
celý článek...


Skončili jsme druzí v soutěži o nejlepší web

Inventura obsadila se svými webovými stránkami druhé místo za nejlepší webový projekt v soutěži "Být vidět". Letos ji vyhlásilo Fórum dárců a Inventuru v její kategorii předstihla organizace Člověk v tísni s projektem Skutečný dárek.
celý článek...


GalerieGalerie


Prodáváme trička Dobýváme veřejný prostor (pánská i dámská) za 300,- Kč.


NašiNaši

partneřipartneři

Portál je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky